Панування продуктів: користь чи шкода?

Багато господинь вважають, що панування, якщо це зазначено в рецепті, не є обов'язковим етапом приготування страви і часто його ігнорують. Адже по суті - це процес обвалювання напівфабрикатів з м'яса, риби, овочів чи грибів перед приготуванням у сухих дрібних крихтах, найчастіше – у панірувальних сухарях для формування форми виробу.

 

Які бувають панування

Що таке панування? Потрібно сказати, що це не лише рум'яна скоринка готової страви. Правильно приготовлена ​​вона дозволяє зберігати форму виробу, надає йому додатковий аромат, а також допомагає зберегти соковитість, захищаючи від втрати вологи при приготуванні.

Найчастіше для цього використовують панірувальні сухарі (висушений та подрібнений хліб), але існує набагато більше видів панірування продуктів.

 

Для цього можна використовувати вівсяні, рисові або житні пластівці, манну крупу, цільнозернове борошно жорнове або обдирне (грубого помелу), борошно з твердих сортів пшениці, перемелені горіхи, кунжут, суміш трав і спецій і навіть тертий сир.

Наприклад, манка найкраще підійде, якщо ви збираєтеся запікати блюдо в духовці, підходить не тільки для солодких страв типу сирників, але і для м'яса. Ця крупа створить щільну оболонку та захистить від втрати вологи. Тому на виході буде дуже соковите та м'яке всередині страву з гарною ажурною скоринкою. А ось перемелені горіхи добре поєднуються з м'ясом і додадуть яскравості смаку готової страви і додадуть йому поживної цінності.

Існують навіть рідкі види, наприклад, з борошна та яйця (кляр), які в процесі приготування стають ніжними та м'якими, як і сама страва.

 

Дієтичне панування

Основна причина, чому деякі господині уникають панування продуктів, полягає в тому, що страви стають калорійнішими. Звичайно, якщо це хліб або горіхи, то справді поживна цінність готових страв підвищується. Але є й корисні панірування продуктів, які покращують якість страв, роблячи їх ціннішими для здоров'я.

До дієтичних способів можна віднести обвалення в грубого помелу (жорнова або обдирна). У ній міститься в 24 рази більше клітковини і в 4 рази більше вітамінів і мікроелементів, ніж у звичайній муці або панірувальних сухарях. Таким чином, якщо ви наважилися панувати м'ясо або рибу саме в такому борошні, то ви не тільки отримаєте корисний білок, але й допоможете своєму організму його переварити, тому що клітковина, що міститься в цільнозернове борошно, сприяє поліпшенню травлення.

 

А ось сирники у пануванні з вівсяних пластівців, якщо їх ще приготувати без цукру – справжня дитяча страва. Вони не лише допоможуть запустити роботу кишечника та забезпечать м'язи поживними речовинами, але й стануть необхідним запасом енергії для організму на кілька годин, тому що вівсянка – це повільні вуглеводи. Такими сирниками можна насититись надовго, а значить збільшити проміжок часу між їжею та знизити кількість споживаних калорій протягом дня.

До дієтичних паніровок можна віднести трави та спеції, а також насіння кунжуту або льону. До речі, останні входять у набір круп у пакетиках для варіння торгової марки "Август". Насіння льону містить вітамін Е, необхідний для краси нігтів і волосся, і поліненасичені жирні кислоти Омега-3, корисні для роботи серця. Таким чином, вони збагатять ваші страви вітамінами та мікроелементами. Так як це насіння досить тверде, то перед вживанням його рекомендують перемолоти в блендері, а вже потім обвалювати в них напівфабрикати. З видами круп у пакетиках для варіння, в наборі з якими продається насіння льону, можна ознайомитись на сайті виробника компанії «Август Кий». В асортименті компанії представлені інші продукти, які можна використовувати для панування: цільнозернове борошно, манна крупа, вівсянка, а також дієтичне безглютенова рисова і гречана борошно.

©2018 - 2024. All rights reserved

Контакти

Адреса: 04074, м.Київ, вул.Лугова, 9П
Телефон: +38 (044) 496-1-496, +380634961496
Email: august@august-kiy.kiev.ua